ជំរឿនសេដ្ឋកិច្ចនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២២
ជំរឿនសេដ្ឋកិច្ចឆ្នាំ ២០២២ មានគោលបំណងបង្កើតនូវបញ្ជីមេអង្គភាពសេដ្ឋកិច្ចដ៏ទូលំទូលាយថ្នាក់ជាតិមួយ សម្រាប់ការប្រើប្រាស់ធ្វើអង្កេតសហគ្រាស និងការធ្វើជំរឿនសេដ្ឋកិច្ចនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាឆ្នាំ២០២២ ដោយអនុលោមតាមច្បាប់ស្តីពីស្ថិតិ និងអនុក្រឹត្យលេខ ១៥១ អនក្រ.បក ចុះថ្ងៃទី០២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១៩ ស្តីពីការកំណត់កាលបរិច្ឆេទ ការរៀបចំនិងការប្រព្រឹត្តទៅនៃជំរឿនសេដ្ឋកិច្ចនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាឆ្នាំ ២០២១។
| Last updated | 6 កក្កដា 2023 |
| Created | 6 កក្កដា 2023 |
| ឈ្មោះ | ជំរឿនសេដ្ឋកិច្ចនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា ឆ្នាំ២០២២ |
ជំរឿនសេដ្ឋកិច្ចឆ្នាំ ២០២២ មានគោលបំណងបង្កើតនូវបញ្ជីមេអង្គភាពសេដ្ឋកិច្ចដ៏ទូលំទូលាយថ្នាក់ជាតិមួយ សម្រាប់ការប្រើប្រាស់ធ្វើអង្កេតសហគ្រាស និងការធ្វើជំរឿនសេដ្ឋកិច្ចនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាឆ្នាំ២០២២ ដោយអនុលោមតាមច្បាប់ស្តីពីស្ថិតិ និងអនុក្រឹត្យលេខ ១៥១ អនក្រ.បក ចុះថ្ងៃទី០២ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១៩ ស្តីពីការកំណត់កាលបរិច្ឆេទ ការរៀបចំនិងការប្រព្រឹត្តទៅនៃជំរឿនសេដ្ឋកិច្ចនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជាឆ្នាំ ២០២១។ |