យុទ្ធសាស្ត្រសមាហរណកម្មពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា និងផែនទីបង្ហាញផ្លូវអភិក្រមគ្របដណ្តប់លើវិស័យពាណិជ្ជកម្ម ២០១៤-២០១៨, របាយការណ៍ពេញលេញ
យុទ្ធសាស្ត្រសមាហរណកម្មពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ២០១៤-២០១៨ គឺជាយុទ្ធសាស្ត្រធ្វើសមាហរណកម្មពាណិជ្ជកម្មជំនាន់ទី ៣ របស់ប្រទេស។ ឯកសារនេះផ្តោតលើលទ្ធផលយុទ្ធសាស្ត្រចំនួន ២០។ ទាំងនេះដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមជាក់លាក់នៅកម្រិតទីផ្សារ និងបរិយាកាសពាណិជ្ជកម្ម នៅកម្រិតខ្សែសង្វាក់ តម្លៃទីផ្សារការងារ និងកម្រិតជំនាញក៏ដូចជាការគ្រប់គ្រង និងការដាក់ពង្រាយធនធានជំនួយបច្ចេកទេស និងផ្តោតលើវិស័យដែលត្រូវការកំណែទម្រង់ និងការអភិវឌ្ឍស្ថាប័ន។ ក្រសួងពាណិជ្ជកម្មបានធ្វើការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយក្រសួងផែនការ និងឧត្តមក្រុមប្រឹក្សាសេដ្ឋកិច្ចជាតិដើម្បីធានាថាលទ្ធផលទាំង ២០ នេះនឹងត្រូវបានបញ្ចូលទៅក្នុងយុទ្ធសាស្ត្រថ្មីរបស់ផែនការយុទ្ធសាស្ត្រអភិវឌ្ឍន៍ជាតិ និងយុទ្ធសាស្ត្រចតុកោណដំណាក់កាលទី ៣ របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា។
| Last updated | 15 កក្កដា 2015 |
| Created | 15 កក្កដា 2015 |
| ឈ្មោះ | យុទ្ធសាស្ត្រសមាហរណកម្មពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា និងផែនទីបង្ហាញផ្លូវអភិក្រមគ្របដណ្តប់លើវិស័យពាណិជ្ជកម្ម ២០១៤-២០១៨, របាយការណ៍ពេញលេញ |
យុទ្ធសាស្ត្រសមាហរណកម្មពាណិជ្ជកម្មកម្ពុជា ២០១៤-២០១៨ គឺជាយុទ្ធសាស្ត្រធ្វើសមាហរណកម្មពាណិជ្ជកម្មជំនាន់ទី ៣ របស់ប្រទេស។ ឯកសារនេះផ្តោតលើលទ្ធផលយុទ្ធសាស្ត្រចំនួន ២០។ ទាំងនេះដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមជាក់លាក់នៅកម្រិតទីផ្សារ និងបរិយាកាសពាណិជ្ជកម្ម នៅកម្រិតខ្សែសង្វាក់ តម្លៃទីផ្សារការងារ និងកម្រិតជំនាញក៏ដូចជាការគ្រប់គ្រង និងការដាក់ពង្រាយធនធានជំនួយបច្ចេកទេស និងផ្តោតលើវិស័យដែលត្រូវការកំណែទម្រង់ និងការអភិវឌ្ឍស្ថាប័ន។ ក្រសួងពាណិជ្ជកម្មបានធ្វើការយ៉ាងជិតស្និទ្ធជាមួយក្រសួងផែនការ និងឧត្តមក្រុមប្រឹក្សាសេដ្ឋកិច្ចជាតិដើម្បីធានាថាលទ្ធផលទាំង ២០ នេះនឹងត្រូវបានបញ្ចូលទៅក្នុងយុទ្ធសាស្ត្រថ្មីរបស់ផែនការយុទ្ធសាស្ត្រអភិវឌ្ឍន៍ជាតិ និងយុទ្ធសាស្ត្រចតុកោណដំណាក់កាលទី ៣ របស់រាជរដ្ឋាភិបាលកម្ពុជា។ |