ការបោះឆ្នោតថ្នាក់ជាតិនៅកម្ពុជា
របាយការណ៍នេះ គឺជាលទ្ធផលនៃព័ត៌មានដែលទទួលបានពីក្រុមសង្កេតការណ៍ចំនួន ១១ នាក់ ក្នុង ៨ ខេត្ត នៅប្រទេសកម្ពុជា។ របាយការណ៍នេះគ្របដណ្តប់ក្នុងកំឡុងពេលមុនការបោះឆ្នោត ថ្ងៃបោះឆ្នោត រាប់បញ្ចូលទាំងអនុសាសន៍លើកំណែទម្រង់ការបោះឆ្នោតបន្តទៀត សម្រាប់កម្ពុជា។ ក្រុមការងារ ANFREL នៅកម្ពុជាបានធ្វើការអង្កេតការណ៍លើការបោះឆ្នោតនាពេលកន្លងមក រួមទាំងការបោះឆ្នោតតំណាងរាស្ត្រ ឆ្នាំ២០០៣ និងឆ្នាំ១៩៩៨ និងការបោះឆ្នោតឃុំសង្កាត់ ឆ្នាំ២០០២។ តាមរយៈការអញ្ជើញរបស់គណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការបោះឆ្នោត ( គ.ជ.ប ) ANFRELបានដាក់អ្នកសង្កេតការណ៍អន្តរជាតិចំនូន ១១នាក់សម្រាប់ការបោះឆ្នោតថ្នាក់ជាតិ។ បេសកកម្មរបស់ ANFREL គឺត្រូវបានដឹកនាំដោយនាយកប្រតិបត្តិរបស់ ANFREL អ្នកស្រី Somsri Hananuntasuk នៅថ្ងៃទី១៨ ខែកក្កដា រហូតដល់ថ្ងៃទី៣០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០០៨។
| ឈ្មោះ | ការបោះឆ្នោតថ្នាក់ជាតិនៅកម្ពុជា |
របាយការណ៍នេះ គឺជាលទ្ធផលនៃព័ត៌មានដែលទទួលបានពីក្រុមសង្កេតការណ៍ចំនួន ១១ នាក់ ក្នុង ៨ ខេត្ត នៅប្រទេសកម្ពុជា។ របាយការណ៍នេះគ្របដណ្តប់ក្នុងកំឡុងពេលមុនការបោះឆ្នោត ថ្ងៃបោះឆ្នោត រាប់បញ្ចូលទាំងអនុសាសន៍លើកំណែទម្រង់ការបោះឆ្នោតបន្តទៀត សម្រាប់កម្ពុជា។ ក្រុមការងារ ANFREL នៅកម្ពុជាបានធ្វើការអង្កេតការណ៍លើការបោះឆ្នោតនាពេលកន្លងមក រួមទាំងការបោះឆ្នោតតំណាងរាស្ត្រ ឆ្នាំ២០០៣ និងឆ្នាំ១៩៩៨ និងការបោះឆ្នោតឃុំសង្កាត់ ឆ្នាំ២០០២។ តាមរយៈការអញ្ជើញរបស់គណៈកម្មាធិការជាតិរៀបចំការបោះឆ្នោត ( គ.ជ.ប ) ANFRELបានដាក់អ្នកសង្កេតការណ៍អន្តរជាតិចំនូន ១១នាក់សម្រាប់ការបោះឆ្នោតថ្នាក់ជាតិ។ បេសកកម្មរបស់ ANFREL គឺត្រូវបានដឹកនាំដោយនាយកប្រតិបត្តិរបស់ ANFREL អ្នកស្រី Somsri Hananuntasuk នៅថ្ងៃទី១៨ ខែកក្កដា រហូតដល់ថ្ងៃទី៣០ ខែកក្កដា ឆ្នាំ២០០៨។  |