របាយការណ៍វេទិកាការប្រែប្រួលអាកាសធាតុកម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៤
របាយការណ៍នេះបង្ហាញពីកិច្ចប្រជុំកំពូលស្តីពីបម្រែបម្រួលអាកាសធាតុកម្ពុជា (CCCS) បានរៀបចំវេទិកាផ្លាស់ប្តូរអាកាសធាតុកម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៤ (CCCF24) ដែលផ្តល់ជាវេទិការដ៏សំខាន់មួយសម្រាប់ដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមផ្នែកបរិស្ថានសំខាន់ៗរបស់កម្ពុជា និងការជំរុញសកម្មភាពអាកាសធាតុនៅមុនសន្និសីទលើកទី ២៩ នៃភាគី (COP29)។ រៀបចំដោយក្រសួងបរិស្ថាន និងរៀបចំដោយ Mekong Future Initiative CCCF24 បានប្រមូលផ្តុំអ្នកចូលរួមជាង ៣៥០ នាក់ រួមទាំងមន្ត្រីរដ្ឋាភិបាល អ្នកការទូតអន្តរជាតិ អង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាល និងអ្នកដឹកនាំយុវជន ដើម្បីស្វែងយល់ពីចំណុចប្រសព្វនៃគោលនយោបាយអាកាសធាតុ នវានុវត្តន៍ និងការអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព។
| Last updated | 28 វិច្ឆិកា 2024 |
| Created | 28 វិច្ឆិកា 2024 |
| ឈ្មោះ | របាយការណ៍វេទិកាការប្រែប្រួលអាកាសធាតុកម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៤ |
របាយការណ៍នេះបង្ហាញពីកិច្ចប្រជុំកំពូលស្តីពីបម្រែបម្រួលអាកាសធាតុកម្ពុជា (CCCS) បានរៀបចំវេទិកាផ្លាស់ប្តូរអាកាសធាតុកម្ពុជាឆ្នាំ ២០២៤ (CCCF24) ដែលផ្តល់ជាវេទិការដ៏សំខាន់មួយសម្រាប់ដោះស្រាយបញ្ហាប្រឈមផ្នែកបរិស្ថានសំខាន់ៗរបស់កម្ពុជា និងការជំរុញសកម្មភាពអាកាសធាតុនៅមុនសន្និសីទលើកទី ២៩ នៃភាគី (COP29)។ រៀបចំដោយក្រសួងបរិស្ថាន និងរៀបចំដោយ Mekong Future Initiative CCCF24 បានប្រមូលផ្តុំអ្នកចូលរួមជាង ៣៥០ នាក់ រួមទាំងមន្ត្រីរដ្ឋាភិបាល អ្នកការទូតអន្តរជាតិ អង្គការក្រៅរដ្ឋាភិបាល និងអ្នកដឹកនាំយុវជន ដើម្បីស្វែងយល់ពីចំណុចប្រសព្វនៃគោលនយោបាយអាកាសធាតុ នវានុវត្តន៍ និងការអភិវឌ្ឍន៍ប្រកបដោយចីរភាព។ |