ក្លាយជាអ្នកតំណាង មុនពេលដែលពួកគាត់បានដឹង៖ លោក សុង កុសល និងលោក ទុន ចាន់ណារ៉េត ក្នុងយុទ្ធនាការហាមឃាត់មីន ឆ្នាំ១៩៩៤-២០១១
យុទ្ធនាការហាមឃាត់មីននៅកម្ពុជាបានធ្វើដំណើរទៅកាន់ពិភពលោក នៅក្នុងឆ្នាំ១៩៩៥ ដើម្បីបង្កើនការយល់ដឹង ក្នុងការសម្រេចបាននូវយុទ្ធនាការហាមឃាត់នេះ។ យុទ្ធនាការរបស់កម្ពុជា គឺជាផ្នែកមួយរបស់វេទិការអង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាល ដែលបានរៀបចំសន្និសីទកាសែតមួយ នៅរាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមចំណងជើងថា៖ "ដំណើរទៅកាន់ការហាមឃាត់មីនជាលក្ខណៈអន្តរជាតិ" ដែលបានប្រព្រឹត្តទៅ នៅខែមិថុនា ឆ្នាំ១៩៩៥។ សន្និសីទកាសែតនេះបានពិភាក្សាពីការតស៊ូមតិអោយកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាពក្នុងការហាមឃាត់មីន និងទស្សនៈសីលធម៌លើការប្រើប្រាស់មីន ព្រមទាំងការជះឥទ្ធិពលរបស់មីនមកលើសង្គម និងសេដ្ឋកិច្ច។ លោក Jody Williams ជាវាគ្មិនមួយរូប និងជាអ្នកដែលបានរួចផុតជីវិតជាច្រើន មានវត្តមាននៅទីនោះ។ សន្និសីទនេះបានបើកដោយឯកឧត្តម ជា ស៊ីម និងបិទដោយ ឯកឧត្តម ទៀ បាញ់។ គណៈប្រតិភូបានចូលគាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៅព្រះបរមបរាជវាំង។
| ឈ្មោះ | ក្លាយជាអ្នកតំណាង មុនពេលដែលពួកគាត់បានដឹង៖ លោក សុង កុសល និងលោក ទុន ចាន់ណារ៉េត ក្នុងយុទ្ធនាការហាមឃាត់មីន ឆ្នាំ១៩៩៤-២០១១ |
យុទ្ធនាការហាមឃាត់មីននៅកម្ពុជាបានធ្វើដំណើរទៅកាន់ពិភពលោក នៅក្នុងឆ្នាំ១៩៩៥ ដើម្បីបង្កើនការយល់ដឹង ក្នុងការសម្រេចបាននូវយុទ្ធនាការហាមឃាត់នេះ។ យុទ្ធនាការរបស់កម្ពុជា គឺជាផ្នែកមួយរបស់វេទិការអង្គការមិនមែនរដ្ឋាភិបាល ដែលបានរៀបចំសន្និសីទកាសែតមួយ នៅរាជធានីភ្នំពេញ ក្រោមចំណងជើងថា៖ "ដំណើរទៅកាន់ការហាមឃាត់មីនជាលក្ខណៈអន្តរជាតិ" ដែលបានប្រព្រឹត្តទៅ នៅខែមិថុនា ឆ្នាំ១៩៩៥។ សន្និសីទកាសែតនេះបានពិភាក្សាពីការតស៊ូមតិអោយកាន់តែមានប្រសិទ្ធភាពក្នុងការហាមឃាត់មីន និងទស្សនៈសីលធម៌លើការប្រើប្រាស់មីន ព្រមទាំងការជះឥទ្ធិពលរបស់មីនមកលើសង្គម និងសេដ្ឋកិច្ច។ លោក Jody Williams ជាវាគ្មិនមួយរូប និងជាអ្នកដែលបានរួចផុតជីវិតជាច្រើន មានវត្តមាននៅទីនោះ។ សន្និសីទនេះបានបើកដោយឯកឧត្តម ជា ស៊ីម និងបិទដោយ ឯកឧត្តម ទៀ បាញ់។ គណៈប្រតិភូបានចូលគាល់ព្រះមហាក្សត្រ នៅព្រះបរមបរាជវាំង។ |