ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ លេខ៥១ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៣,៤៩១ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ៣,៤៩១ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិរលុង ឃុំទួលខ្ពស់ ស្រុកទឹកផុស ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ភាពីម៉ិច និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៣,១៧៥ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ៩០៥គ្រួសារ និងទំហំ ៣១៦ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនជូនពលរដ្ឋ ចំនួន២,១៧៤ក្បាលដី ផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិដីវត្តចំនួន ១ក្បាលដី និងផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិដីសាធារណៈចំនួន ១ក្បាលដី។