ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ លេខ១២៧ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគលើដី ទំហំ ៤,៧៧៩ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ៤,៧៧៩ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិព្រៃជ្រៅ ឃុំក្បាលទឹក ស្រុកទឹកផុស ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៤,៥៧២ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ភាពីម៉ិច និងទំហំ ២០៧ ហិកតា កាត់ចេញពីដីមជ្ឈមណ្ឌលហ្វឹកហ្វើនកម្លាំងជាតិពិសេសប្រឆាំងភេវរកម្ម និងសាលាហ្វឹកហ្វើនកងរាជអាវុធហត្ថលើផ្ទៃប្រទេស និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋសម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៤,៦៣៤ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ១,៥៩៨គ្រួសារ និងទំហំ ១៤៥ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនជូនពលរដ្ឋចំនួន ៣,៤៩៦ក្បាលដី និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ចំនួន១០ក្បាលដី។