អនុក្រឹត្យលេខ ៧១ ស្តីពី ការបំពេញបន្ថែមអនុក្រឹត្យលេខ ៤១ ស្តីពីការអនុវត្តព្រះរាជក្រមលក្ខន្តិកៈទូទៅនៃសហគ្រាសសាធារណៈ (ភាសាខ្មែរ)
គោលបំណងនៃអនុក្រឹត្យគឺ ដើម្បីផ្តល់បទបញ្ញត្តិបន្ថែមទៅអនុក្រឹត្យលេខ 41 អនក្រដែលបកស្តីពីការអនុវត្តព្រះរាជក្រឹត្យស្ដីពីលក្ខន្តិកៈទូទៅនៃសហគ្រាសសាធារណៈចុះថ្ងៃទី 06 ខែសីហាឆ្នាំ 1997 ដោយអនុញ្ញាតឱ្យមានការបង្កើតជាសាធារណៈនូវលក្ខណៈសេដ្ឋកិច្ច ក្រុមហ៊ុនរដ្ឋ ឬក្រុមហ៊ុនចំរុះរួមដែលមានភាគកម្មសាធារណៈេជាចំនួនភាគច្រើនដើម្បីធ្វើការបោះផ្សាយលក់មូលបត្រជាសាធារណៈ។
| ឈ្មោះ | អនុក្រឹត្យលេខ ៧១ ស្តីពី ការបំពេញបន្ថែមអនុក្រឹត្យលេខ ៤១ ស្តីពីការអនុវត្តព្រះរាជក្រមលក្ខន្តិកៈទូទៅនៃសហគ្រាសសាធារណៈ (ភាសាខ្មែរ) |
គោលបំណងនៃអនុក្រឹត្យគឺ ដើម្បីផ្តល់បទបញ្ញត្តិបន្ថែមទៅអនុក្រឹត្យលេខ 41 អនក្រដែលបកស្តីពីការអនុវត្តព្រះរាជក្រឹត្យស្ដីពីលក្ខន្តិកៈទូទៅនៃសហគ្រាសសាធារណៈចុះថ្ងៃទី 06 ខែសីហាឆ្នាំ 1997 ដោយអនុញ្ញាតឱ្យមានការបង្កើតជាសាធារណៈនូវលក្ខណៈសេដ្ឋកិច្ច ក្រុមហ៊ុនរដ្ឋ ឬក្រុមហ៊ុនចំរុះរួមដែលមានភាគកម្មសាធារណៈេជាចំនួនភាគច្រើនដើម្បីធ្វើការបោះផ្សាយលក់មូលបត្រជាសាធារណៈ។  |