អនុក្រឹត្យលេខ ១២៩ ស្តីពីវិធាន និងនីតិវិធីនៃការធ្វើអនុបយោគទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋ និងរបស់នីតិបុគ្គលសាធារណៈ (អង់គ្លេស)
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលដៅកំណត់គោលការណ៍ យន្តការ និងនីតិវិធីសម្រាប់គ្រប់គ្រង និងចាង់ចែងទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋទាក់ទងនឹង៖ ការរៀបចំបញ្ជីសារពើភ័ណ្ឌទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋ, ការជួលទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋ, ការលក់ទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ, និងការដូរទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ។
| ឈ្មោះ | អនុក្រឹត្យលេខ ១២៩ ស្តីពីវិធាន និងនីតិវិធីនៃការធ្វើអនុបយោគទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋ និងរបស់នីតិបុគ្គលសាធារណៈ (អង់គ្លេស) |
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលដៅកំណត់គោលការណ៍ យន្តការ និងនីតិវិធីសម្រាប់គ្រប់គ្រង និងចាង់ចែងទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋទាក់ទងនឹង៖ ការរៀបចំបញ្ជីសារពើភ័ណ្ឌទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋ, ការជួលទ្រព្យសម្បត្តិរបស់រដ្ឋ, ការលក់ទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ, និងការដូរទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ។ |