ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ ស្ដីពីការកាត់ដីទំហំ ៤,០៧៩.៥២៦៧ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងស្រុកបរកែវ និងស្រុកលំផាត់ ខេត្តរតនៈគិរី ក្នុងនោះកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ជីង ហ្សុងរី កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ម្កុដ ពេជ្រ អភិវឌ្ឍន៍ កសិឧស្សាហកម្ម និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ និងកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន អេលែវ ប៊ីអិម យ៉ញស្ដុក កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ស៊ី អ ឌី និងកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រមហ៊ុន វាសនា អ៊ិនវេសមេន សម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ សរុប៧១៤គ្រួសារ និងរក្សាទុកមួយចំនែក សម្រាប់កំណើនប្រជាជន និងអភិវឌ្ឍន៍ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវន្ត ព្រមទាំងផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដី
ការកាត់ដីទំហំ ៤,០៧៩.៥២៦៧ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងស្រុកបរកែវ និងស្រុកលំផាត់ ខេត្តរតនៈគិរី ក្នុងនោះមាន៖ (១) ទំហំ ១៤៧.៧៣៤២ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ជីង ហ្សុងរី (២)ទំហំ ៣២.៧៧៩០ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ម្កុដ ពេជ្រ អភិវឌ្ឍន៍ កសិឧស្សាហកម្ម និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ទំហំ ១៨០.៥១៣២ ហិកតា (៣) ទំហំ ២,២២៧.៧៤២៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន អេលែវ ប៊ីអិម យ៉ញស្ដុក (៤) ទំហំ ៧៥១.៦៦៤៣ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ស៊ី អ ឌី និង(៥) ទំហំ ៩១៩.៦០៦៤ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រមហ៊ុន វាសនា អ៊ិនវេសមេន សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៣,៦២៤.២០៧៥ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ៧១៤គ្រួសារ និងទំហំ ៤៥៥.៣១៩២ ហិកតា រក្សាទុកសម្រាប់កំណើនប្រជាជន និងអភិវឌ្ឍន៍ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវន្ត នៅសហគមន៍ និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើដី ចំនួន ៩៧២ក្បាលដី។