ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យលេខ ១៧ ស្តីពីការលើកទឹកចិត្តផ្នែកពន្ធដារចំពោះការចុះបញ្ជីដោយស្ម័គ្រចិត្តរបស់សហគ្រាសធុនតូច និងសហគ្រាសធុនមធ្យម (ភាសា​អង់​គ្លេស​)
អនុក្រឹត្យ​នេះ​ មាន​គោល​បំណង​ដាក់​ចេញ​នូវ​វិធាន​ការ​លើក​ទឹក​ចិត្ត​ផ្នែក​ពន្ធ​ដារ​របស់​រាជ​រដ្ឋាភិបាល​ ដើម្បី​ចូលរួម​ចំណែក​អភិវឌ្ឍ​សហគ្រាស​ធុន​តូច​ និង​សហ​គ្រាស​ធុន​មធ្យម​ តាម​រយៈ​ការ​ចុះ​បញ្ជី​ពន្ធ​ដារ​ដោយ​ស្ម័គ្រ​ចិត្ត​។​ ​ការលើក​ទឹក​ចិត្ត​ផ្នែក​ពន្ធ​ដារ​ដូច​មាន​ចែង​ក្នុង​អនុ​ក្រឹត្យ​នេះ​ ​មាន​វិសាល​ភាព​អនុវត្ត​ចំពោះ​តែ​សហគ្រាស​ធុន​តូច​ និង​សហគ្រាស​ធុន​មធ្យម​ ដែល​បាន​ចុះ​បញ្ជី​ពន្ធ​ដារ​ដោយ​ស្ម័គ្រ​ចិត្ត​ក្នុង​អំឡុង​ឆ្នាំ​២០១៧​ និង​ឆ្នាំ​២០១៨​​ ប៉ុណ្ណោះ​។​