អនុក្រឹត្យលេខ ៩២ ស្ដីពីការធ្វើអនុបយោគ ប្ដូរចំណាត់ថ្នាក់ ពីទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋ មកជាទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋទីតាំងដីបីកន្លែងនៅភ្នំពេញ ត្រូវបានធ្វើអនុបយោគប្ដូរចំណាត់ថ្នាក់ពីទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋ មកជាទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋមានដូចជា៖ (១) ទីតាំងមូលដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថខណ្ឌដូនពេញ ទីតាំងប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលសង្កាត់ចតុមុខ និងទីតាំងបន្ទប់ទឹកសាធារណៈ ដែលមានផ្ទៃដីទំហំ ២៣២១ ម២ (ពីរពាន់បីរយម្ភៃមួយម៉ែត្រ ក្រឡា) ស្ថិតនៅ សង្កាត់ចតុមុខ ខណ្ឌដូនពេញ។ (២) ទីតាំង ដី ទំហំ ៥០០០ ម២ (ប្រាំពាន់ម៉ែត្រក្រឡា) ស្ថិតនៅជាប់ នឹងប៉ែកខាងជើង នៃទីតាំងដី នាយកដ្ឋានឧបត្ថម្ភ និងសង្គ្រោះប្រជារាស្ត្រ (ក្រុមសម្ដេចឪ) ក្នុងសង្កាត់ចតុមុខ ខណ្ឌដូនពេញ រាជធានីភ្នំពេញ។ (៣) ទីតាំង ដីទំហំ ៩៤១ ម២ (ប្រាំបួនរយសែសិបមួយម៉ែត្រក្រឡា) ស្ថិត នៅជាប់គល់ស្ពានហង្ស កោះពេជ្រ ត្រើយខាងលិច ក្នុងសង្កាត់ទន្លេបាសាក់ ខណ្ឌចម្ការមន។
| Last updated | 22 តុលា 2020 |
| Created | 19 តុលា 2020 |
| ឈ្មោះ | អនុក្រឹត្យលេខ ៩២ ស្ដីពីការធ្វើអនុបយោគ ប្ដូរចំណាត់ថ្នាក់ ពីទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋ មកជាទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ |
| ការពិពណ៌នា | ទីតាំងដីបីកន្លែងនៅភ្នំពេញ ត្រូវបានធ្វើអនុបយោគប្ដូរចំណាត់ថ្នាក់ពីទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋ មកជាទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋមានដូចជា៖ (១) ទីតាំងមូលដ្ឋានកងរាជអាវុធហត្ថខណ្ឌដូនពេញ ទីតាំងប៉ុស្តិ៍នគរបាលរដ្ឋបាលសង្កាត់ចតុមុខ និងទីតាំងបន្ទប់ទឹកសាធារណៈ ដែលមានផ្ទៃដីទំហំ ២៣២១ ម២ (ពីរពាន់បីរយម្ភៃមួយម៉ែត្រ ក្រឡា) ស្ថិតនៅ សង្កាត់ចតុមុខ ខណ្ឌដូនពេញ។ (២) ទីតាំង ដី ទំហំ ៥០០០ ម២ (ប្រាំពាន់ម៉ែត្រក្រឡា) ស្ថិតនៅជាប់ នឹងប៉ែកខាងជើង នៃទីតាំងដី នាយកដ្ឋានឧបត្ថម្ភ និងសង្គ្រោះប្រជារាស្ត្រ (ក្រុមសម្ដេចឪ) ក្នុងសង្កាត់ចតុមុខ ខណ្ឌដូនពេញ រាជធានីភ្នំពេញ។ (៣) ទីតាំង ដីទំហំ ៩៤១ ម២ (ប្រាំបួនរយសែសិបមួយម៉ែត្រក្រឡា) ស្ថិត នៅជាប់គល់ស្ពានហង្ស កោះពេជ្រ ត្រើយខាងលិច ក្នុងសង្កាត់ទន្លេបាសាក់ ខណ្ឌចម្ការមន។ |