ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ លេខ៤៣៧ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ ដីទំហំ ៧,៧៩២ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីព្រៃសម្បទាន ដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងដីសម្បទានសង្គមកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តព្រះវិហារ
ការកាត់ដីទំហំ ៧,៧៩២ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិស្រយ៉ង់ត្បូង ឃុំស្រយ៉ង់ ស្រុកគូលែន ខេត្តព្រះវិហារ ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៣,០២៥ ហិកតា កាត់ចេញពីដីព្រៃសម្បទាន របស់ក្រុមហ៊ុន ធីភីភី ដីទំហំ ១,៩១០ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន សីលា ដាម៉ិច ខូអិលធីឌី ទំហំ ៣០៩ ហិកតាកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ហ្វេភី ម៉ាឡេស៊ី (ខេមបូឌា) ផ្លេនថេសិន ខូអិលធីឌី និងទំហំ ២,៥៤៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដីដែលគម្រោងផ្ដល់សម្បទានសង្គមកិច្ច និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ទំហំមិនជាក់លាក់ សម្រាប់ប្រទានកម្ម ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ១,៧៥៨គ្រួសារ និងទំហំមិនជាក់លាក់ រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ប្រើប្រាស់ពេលចាំបាច់។