ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ លេខ២៥៤ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ៥៧២.៧០ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តកំពង់ធំ
ការកាត់ដីទំហំ ៥៧២.៧០ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នង ភូមិសាស្រ្ត ភូមិក្យូវ ឃុំគោល ស្រុកប្រាសាទសំបូរ ខេត្តកំពង់ធំ ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ហ្គោល ហ្វៃសិន និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្ម ទំហំ ៥៤៦.៤៣ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋចំនួន ១៦១ គ្រួសារ និងទំហំ ២៦.២៧ ហិកតា រក្សាទុកជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនជូនពលរដ្ឋចំនួន ១៨៨ក្បាលដី។