អនុក្រឹត្យលេខ ២៣៣ ស្តីពីការធ្វើអនុប្បយោគប្តូរចំណាត់ថ្នាក់ពីព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋមកជាទព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ
អនុក្រឹត្យនេះបង្ហាញពីការចាត់បញ្ចូលជាទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋនូវផ្ទៃដីទំហំ ៤២៦,៨៥(បួនរយម្ភៃប្រាំមួយ ក្បៀសប៉ែត សិបប្រាំ) ហិកតា ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅឃុំហោងសំណុំ ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ពីដីទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈ របស់រដ្ឋ មកជាដីទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ ដើម្បីធ្វើការអភិវឌ្ឍវិស័យដំណាំកសិ-ឧស្សាហកម្មចម្រុះ តាមរូបភាព សម្បទានដីសេដ្ឋកិច្ច ដូចមាន ប្លង់ទីតាំងដីរដ្ឋ និងនិយាមកានៃចំណុចព្រំដីចុះបញ្ជីដីរដ្ឋ ទទួលស្គាល់ដោយប្រធាន មន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ និងសុរិយោដី ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ចុះថ្ងៃទី១៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១៧។
| Last updated | 7 ធ្នូ 2023 |
| Created | 7 ធ្នូ 2023 |
| ឈ្មោះ | អនុក្រឹត្យលេខ ២៣៣ ស្តីពីការធ្វើអនុប្បយោគប្តូរចំណាត់ថ្នាក់ពីព្យសម្បត្តិសាធារណៈរបស់រដ្ឋមកជាទព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ |
អនុក្រឹត្យនេះបង្ហាញពីការចាត់បញ្ចូលជាទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋនូវផ្ទៃដីទំហំ ៤២៦,៨៥(បួនរយម្ភៃប្រាំមួយ ក្បៀសប៉ែត សិបប្រាំ) ហិកតា ដែលមានទីតាំងស្ថិតនៅឃុំហោងសំណុំ ស្រុកឱរ៉ាល់ ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ពីដីទ្រព្យសម្បត្តិសាធារណៈ របស់រដ្ឋ មកជាដីទ្រព្យសម្បត្តិឯកជនរបស់រដ្ឋ ដើម្បីធ្វើការអភិវឌ្ឍវិស័យដំណាំកសិ-ឧស្សាហកម្មចម្រុះ តាមរូបភាព សម្បទានដីសេដ្ឋកិច្ច ដូចមាន ប្លង់ទីតាំងដីរដ្ឋ និងនិយាមកានៃចំណុចព្រំដីចុះបញ្ជីដីរដ្ឋ ទទួលស្គាល់ដោយប្រធាន មន្ទីររៀបចំដែនដី នគរូបនីយកម្ម សំណង់ និងសុរិយោដី ខេត្តកំពង់ស្ពឺ ចុះថ្ងៃទី១៧ ខែតុលា ឆ្នាំ២០១៧។ |