ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ លេខ២២៩ ស្ដីពីការកាត់ដី និងការធ្វើអនុបយោគ ដីទំហំ ១,៦៥៩.៣៧ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច និងដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តឧត្ដរមានជ័យ
ការកាត់ដីទំហំ ១,៦៥៩.៣៧ ហិកតា ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិអូរស្រឡៅ ឃុំផ្លាត ស្រុកអន្លង់វែង ខេត្តឧត្ដរមានជ័យ ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ១,១៩០ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ទឹមរីង រ៉ាប់ប័រ ដីទំហំ ១២២.៩២ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ដាតា រ៉ាប់ប័រ ទំហំ២៨.១៣ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ឃុន សៀ និងទំហំ ៣១៨.៣២ ហិកតា កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ១,១០៣.៧ ហិកតា សម្រាប់ប្រទានកម្ម ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋចំនួន ២៨៣គ្រួសារ និងទំហំ ៥៥៥.៦៧ ហិកតា រក្សាទុកសម្រាប់ អភិវឌ្ឍន៍ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវន្ត និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនលើដីចំនួន ៣៦១ក្បាលដីជូនពលរដ្ឋ និងផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ចំនួន១ក្បាលដី។