ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ លេខ១៩១ ស្ដីពីការធ្វើអនុបយោគលើដីទំហំ ៧,៩២៦ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ដីដែនជម្រកសត្វព្រៃនិងកាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើ ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្ត កំពង់ឆ្នាំង
ការកាត់ដីសរុបទំហំ ៧,៩២៦ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិ សាស្រ្ត ឃុំក្បាលទឹក ស្រុកទឹកផុស និងឃុំក្រាំងល្វា ឃុំត្បែងខ្ពស់ ស្រុកសាមគ្គីមានជ័យ ខេត្តកំពង់ឆ្នាំង ដែលក្នុង នោះ៖ ដីទំហំ ៧៧៧ ហិកតា កាត់ចេញពីដីដែនជម្រកសត្វ ព្រៃភ្នំឱរ៉ាល់ កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ នូវដីទំហំ ៥៧៣ ហិកតា និងដីទំហំ ២,៤១៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដី ស្ថានីយ៍កូនឈើម្សៅក្រដាស ហ៊ុនសែន មានក និងទំហំ ៤,១៥៨ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ភាពីម៉ិច និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជន របស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ ចំនួន ៤,៥០៦ គ្រួសារ និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនជូនពលរដ្ឋ ចំនួន ១៨៤គ្រួសារ លើដីចំនួន ៥៤៧ក្បាលដី សម្រាប់ការកានកាប់ និងដាំដុះជាក់ស្ដែង និងដីទំហំ ៤៨៤ ហិកតា រក្សាទុក សម្រាប់សហគមន៍ព្រៃឈើ ក្នុងខេត្តកំពង់ឆ្នាំង។