ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ លេខ១៧៧ ស្ដីពីការកាត់ដី ការធ្វើអនុបយោគ និងការរក្សាទុក ដីទំហំ ៤៥៣.៦២ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីដីដែនជម្រកសត្វព្រៃ និងកាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្តឧត្ដរមានជ័យ
ការកាត់ដីទំហំ ៤៥៣.៦២ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិឈើទាលជ្រុំ ឃុំអូរស្វាយ ស្រុកត្រពាំងប្រាសាទ ខេត្តឧត្ដរមានជ័យ ដែលក្នុងនោះ៖ ដីទំហំ ៣០២.៤៦ ហិកតា កាត់ចេញពីដីដែនជម្រកសត្វព្រៃគូលែនព្រហ្មទេព និងទំហំ ១៥១.១៦ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ឃុន សៀ អ៊ិមផត អ៊ិចផត និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ប្រទានកម្មទំហំ ៤៤០.៤៦ ហិកតា ជាកម្មសិទ្ធិជូនពលរដ្ឋ ចំនួន ៣៧គ្រួសារ និងទំហំ ១៣.១៦ ហិកតា រក្សាទុកសម្រាប់អភិវឌ្ឍន៍ហេដ្ឋារចនាសម្ព័ន្ធរូបវន្ត និងបានផ្ដល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិឯកជនជូនពលរដ្ឋ ចំនួន៥៧ក្បាលដី។