អនុក្រឹត្យលេខ១៥៣ ស្តីពី ការផ្ទេរធនធានពីថវិការដ្ឋជូនមូលនិធិឃុំ សង្កាត់
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកំណត់ពីការផ្ទេរធនធានពីថវិការដ្ឋជូនមូលនិធិឃុំ សង្កាត់សម្រាប់ ថិរវេលា០៥ (ប្រាំ) ឆ្នាំ ពីឆ្នាំ២០២៤ ដល់ឆ្នាំ២០២៨។ អនុក្រឹត្យនេះ មានគោលដៅកំណត់ទំហំថវិកាដែលត្រូវផ្ទេរប្រចាំឆ្នាំជាភាគរយនៃចំណូលចរន្ត ថវិការដ្ឋជូនមូលនិធិក្រុង ស្រុក និងរូបមន្ត សន្ទស្សន៍នៃការវិភាជមូលនិធិឃុំ សង្កាត់ និងកម្មវិធីនៃការផ្ទេរ ឥណទាន និងសាច់ប្រាក់ទៅឱ្យរដ្ឋបាលឃុំ សង្កាត់។
| Last updated | 11 កក្កដា 2023 |
| Created | 11 កក្កដា 2023 |
| ឈ្មោះ | អនុក្រឹត្យលេខ១៥៣ ស្តីពី ការផ្ទេរធនធានពីថវិការដ្ឋជូនមូលនិធិឃុំ សង្កាត់ |
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកំណត់ពីការផ្ទេរធនធានពីថវិការដ្ឋជូនមូលនិធិឃុំ សង្កាត់សម្រាប់ ថិរវេលា០៥ (ប្រាំ) ឆ្នាំ ពីឆ្នាំ២០២៤ ដល់ឆ្នាំ២០២៨។ អនុក្រឹត្យនេះ មានគោលដៅកំណត់ទំហំថវិកាដែលត្រូវផ្ទេរប្រចាំឆ្នាំជាភាគរយនៃចំណូលចរន្ត ថវិការដ្ឋជូនមូលនិធិក្រុង ស្រុក និងរូបមន្ត សន្ទស្សន៍នៃការវិភាជមូលនិធិឃុំ សង្កាត់ និងកម្មវិធីនៃការផ្ទេរ ឥណទាន និងសាច់ប្រាក់ទៅឱ្យរដ្ឋបាលឃុំ សង្កាត់។ |