ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យ លេខ១៥២ ស្ដីពីការកាត់និងធ្វើអនុបយោគ លើដីទំហំ ១,៣៧០.០២ ហិកតា ដែលកាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើ និងដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ខេត្ត ព្រះវិហារ
ការកាត់ដីទំហំ ១,៣៧០.០២ ហិកតា ដែលស្ថិតនៅក្នុងភូមិសាស្រ្ត ភូមិស្អាង ឃុំស្អាង ស្រុកសែនជ័យ ខេត្តព្រះវិហារ ដែលក្នុងនោះមាន៖ ទំហំ ៨២៦.៩០ ហិកតា កាត់ចេញពីដីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងទំហំ ៥៤៣.១២ ហិកតា កាត់ចេញពីដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ច របស់ក្រុមហ៊ុន ហេង ណុង (ខេមបូឌា) អ៊ិនធើណែសសិនណល លីមីតធីត សម្រាប់ធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ទំហំ ១,២៤៦.៥៨ ហិកតា សម្រាប់ប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិ ជូនពលរដ្ឋ ចំនួន៥៧៣គ្រួសារ និងរក្សាទុកសម្រាប់កំណើនប្រជាជននិងសម្រាប់អភិវឌ្ឍន៍ហេដ្ឋរចនាសម្ព័ន្ធរូបវ័ន្ត ទំហំ ១២៣.៤៤ ហិកតា។