អនុក្រឹត្យ លេខ១០៧ ស្តីពីការផ្ទេរទ្រព្យសម្បត្តិរដ្ឋ
អនុក្រឹត្យនេះបង្ហាញពីការផ្ទេរដីទំហំ ១ ៨៦០ (មួយពាន់ប្រាំបីរយហុកសិប) ម៉ែត្រការ៉េ (ទទឹង ៦២ ម៉ែត្រ និងបណ្តោយ ៣០ ម៉ែត្រ) ចេញពីបញ្ជីសារពើភណ្ឌទ្រព្យសម្បត្តិរដ្ឋរបស់រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ ដែលមានអាសយដ្ឋានស្ថិតនៅ ក្នុងភូមិ២ សង្កាត់រកាក្នុង ក្រុងដូនកែវ ខេត្តតាកែវ ឱ្យស្ថិតក្រោមការកាន់កាប់ និងប្រើប្រាស់របស់មន្ទីរធម្មការ នឹងសាសនាខេត្តតាកែវ។
| Last updated | 3 កញ្ញា 2025 |
| Created | 3 កញ្ញា 2025 |
| ឈ្មោះ | អនុក្រឹត្យ លេខ១០៧ ស្តីពីការផ្ទេរទ្រព្យសម្បត្តិរដ្ឋ |
អនុក្រឹត្យនេះបង្ហាញពីការផ្ទេរដីទំហំ ១ ៨៦០ (មួយពាន់ប្រាំបីរយហុកសិប) ម៉ែត្រការ៉េ (ទទឹង ៦២ ម៉ែត្រ និងបណ្តោយ ៣០ ម៉ែត្រ) ចេញពីបញ្ជីសារពើភណ្ឌទ្រព្យសម្បត្តិរដ្ឋរបស់រដ្ឋបាលខេត្តតាកែវ ដែលមានអាសយដ្ឋានស្ថិតនៅ ក្នុងភូមិ២ សង្កាត់រកាក្នុង ក្រុងដូនកែវ ខេត្តតាកែវ ឱ្យស្ថិតក្រោមការកាន់កាប់ និងប្រើប្រាស់របស់មន្ទីរធម្មការ នឹងសាសនាខេត្តតាកែវ។ |