ឈ្មោះ អនុក្រឹត្យលេខ​០៩ អនក្រ.បក ស្តីពីការកាត់ផ្ទៃដីទំហំ ១៨៣១​ហិកតា​ ០១អា ០៨សង់ទីអា ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគផ្ទៃដីទំហំ ១៣៣០ហិកតា ០៥អា ជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ដើម្បីប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលបានកាន់កាប់ប្រើប្រាស់និងអាស្រ័យផលជាក់ស្តែងចំនួន ៤៦១គ្រួសារ និងរក្សាទុកផ្ទៃដីទំហំ ៥០០ ហិកតា ៩៦អា ០៨សង់ទីអា ជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដីស្ថិតនៅភូមិកាំងជីស​ សង្កាត់ព្រះបាទក្រុងស្ទឹងត្រែង ខេត្តស្ទឹងត្រែង
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកាត់ផ្ទៃដីទំហំ ១៨៣១​ហិកតា​ ០១អា ០៨សង់ទីអា ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគផ្ទៃដីទំហំ ១៣៣០ហិកតា ០៥អា ជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ ដើម្បីប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិជូនប្រជាពលរដ្ឋដែលបានកាន់កាប់ប្រើប្រាស់និងអាស្រ័យផលជាក់ស្តែងចំនួន ៤៦១គ្រួសារ និងរក្សាទុកផ្ទៃដីទំហំ ៥០០ ហិកតា ៩៦អា ០៨សង់ទីអា ជាដីសាធារណៈរបស់រដ្ឋ ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធិលើក្បាលដីស្ថិតនៅភូមិកាំងជីស​ សង្កាត់ព្រះបាទក្រុងស្ទឹងត្រែង ខេត្តស្ទឹងត្រែង។