អនុក្រឹត្យលេខ ០៨ ស្តីពីការកាត់ដីទំហំ ៨៩៥,១៨ ហិកតា នៅស្រុកសំបូរ ខេត្តក្រចេះ កាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចមិល ០១ សហគមន៍ ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធលើក្បាលដី
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកាត់ដីសរុបទំហំ ៨៩៥,១៨ ហិកតា ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាព ជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចមិល ភូមិប៉ាក្លែ ០១សហគមន៍ នៅឃុំរលួសមានជ័យ ស្រុកសំបូរ ខេត្តក្រចេះ ចំនួន ២៣៧ គ្រួសារ លើក្បាលដីសរុប ២៦ ក្បាលដី រួមមាន៖ ដីដែលសហគមន៍រៀបចំនិវេសនដ្ឋាន (ដីលំនៅដ្ឋាន) ចំនួន ១៤ក្បាលដី និងដីដែលសហគមន៍ប្រកបរបរកសិកម្មប្រពៃណី (មានដីដាំដុះជាក់ស្តែង ដីស្រែ ចម្ការ) ចំនួន ១២ ក្បាលដី។
| Last updated | 20 មេសា 2018 |
| Created | 20 មេសា 2018 |
| ឈ្មោះ | អនុក្រឹត្យលេខ ០៨ ស្តីពីការកាត់ដីទំហំ ៨៩៥,១៨ ហិកតា នៅស្រុកសំបូរ ខេត្តក្រចេះ កាត់ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាពជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចមិល ០១ សហគមន៍ ព្រមទាំងផ្តល់សិទ្ធិជាកម្មសិទ្ធលើក្បាលដី |
អនុក្រឹត្យនេះមានគោលបំណងកាត់ដីសរុបទំហំ ៨៩៥,១៨ ហិកតា ចេញពីគម្របព្រៃឈើឆ្នាំ២០០២ និងធ្វើអនុបយោគជាដីឯកជនរបស់រដ្ឋ សម្រាប់ធ្វើប្រទានកម្មជាកម្មសិទ្ធិសមូហភាព ជូនសហគមន៍ជនជាតិដើមភាគតិចមិល ភូមិប៉ាក្លែ ០១សហគមន៍ នៅឃុំរលួសមានជ័យ ស្រុកសំបូរ ខេត្តក្រចេះ ចំនួន ២៣៧ គ្រួសារ លើក្បាលដីសរុប ២៦ ក្បាលដី រួមមាន៖ ដីដែលសហគមន៍រៀបចំនិវេសនដ្ឋាន (ដីលំនៅដ្ឋាន) ចំនួន ១៤ក្បាលដី និងដីដែលសហគមន៍ប្រកបរបរកសិកម្មប្រពៃណី (មានដីដាំដុះជាក់ស្តែង ដីស្រែ ចម្ការ) ចំនួន ១២ ក្បាលដី។ |