ក្របខ័ណ្ឌហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈរយៈពេលមធ្យមឆ្នាំ ២០២៥-២០២៧
ឯកសារនេះបង្ហាញអំពីការដាក់ចេញឱ្យអនុវត្តនូវ ក្របខណ្ឌហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈរយៈពេលមធ្យមឆ្នាំ ២០២៥-២០២៧ ជាផ្លូវការគឺអនុលោមតាមច្បាប់ស្ដីពីប្រព័ន្ធហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈ និងជាផ្នែកមួយនៃការអនុវត្តកម្មវិធីកែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈដែលបច្ចុប្បន្នកំពុងស្ថិតក្នុងការអនុវត្តដំណាក់កាលទីបួនក្នុងគោលបំណងគាំទ្រការផ្សារភ្ជាប់ថវិការទៅនឹងគោលនិយោបាយអាទិភាពរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល ពង្រឹងប្រសិទ្ធភាពនៃការវិភាគថវិកា និងធានាឲ្យបាននូវស្ថិរភាពម៉ាក្រូសេដ្ឋកិច្ចនិងចីរភាពហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈ។
| Last updated | 3 មិថុនា 2024 |
| Created | 3 មិថុនា 2024 |
| ឈ្មោះ | ក្របខ័ណ្ឌហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈរយៈពេលមធ្យមឆ្នាំ ២០២៥-២០២៧ |
ឯកសារនេះបង្ហាញអំពីការដាក់ចេញឱ្យអនុវត្តនូវ ក្របខណ្ឌហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈរយៈពេលមធ្យមឆ្នាំ ២០២៥-២០២៧ ជាផ្លូវការគឺអនុលោមតាមច្បាប់ស្ដីពីប្រព័ន្ធហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈ និងជាផ្នែកមួយនៃការអនុវត្តកម្មវិធីកែទម្រង់ការគ្រប់គ្រងហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈដែលបច្ចុប្បន្នកំពុងស្ថិតក្នុងការអនុវត្តដំណាក់កាលទីបួនក្នុងគោលបំណងគាំទ្រការផ្សារភ្ជាប់ថវិការទៅនឹងគោលនិយោបាយអាទិភាពរបស់រាជរដ្ឋាភិបាល ពង្រឹងប្រសិទ្ធភាពនៃការវិភាគថវិកា និងធានាឲ្យបាននូវស្ថិរភាពម៉ាក្រូសេដ្ឋកិច្ចនិងចីរភាពហិរញ្ញវត្ថុសាធារណៈ។ |