ច្បាប់ស្តីពីការអនុម័តយល់ព្រមលើកិច្ចព្រមព្រៀងសហប្រតិបត្តិការក្នុងតំបន់ស្តីពី ការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងអំពើប្លន់នាវា និងអំពើប្លន់ប្រដាប់អាវុធក្នុងដែនអាស៊ី
កិច្ចព្រមព្រៀងសហប្រតិបត្តិការក្នុងតំបន់ស្តីពី ការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងអំពើប្លន់នាវា និងអំពើប្លន់ប្រដាប់អាវុធក្នុងដែនអាស៊ី(RECAAP) ត្រូវបានគេស្គាល់ថាជាកិច្ចព្រមព្រៀងរវាងរដ្ឋាភិបាល និងរដ្ឋាភិបាលថ្នាក់តំបន់ជាលើកដំបូង ដើម្បីលើកកម្ពស់និងបង្កើនកិច្ចសហប្រតិបត្តិការប្រឆាំងនឹងចោរសមុទ្រ និងការប្លន់ប្រដាប់អាវិធនៅក្នុងអាស៊ី។
| ឈ្មោះ | ច្បាប់ស្តីពីការអនុម័តយល់ព្រមលើកិច្ចព្រមព្រៀងសហប្រតិបត្តិការក្នុងតំបន់ស្តីពី ការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងអំពើប្លន់នាវា និងអំពើប្លន់ប្រដាប់អាវុធក្នុងដែនអាស៊ី |
កិច្ចព្រមព្រៀងសហប្រតិបត្តិការក្នុងតំបន់ស្តីពី ការប្រយុទ្ធប្រឆាំងនឹងអំពើប្លន់នាវា និងអំពើប្លន់ប្រដាប់អាវុធក្នុងដែនអាស៊ី(RECAAP) ត្រូវបានគេស្គាល់ថាជាកិច្ចព្រមព្រៀងរវាងរដ្ឋាភិបាល និងរដ្ឋាភិបាលថ្នាក់តំបន់ជាលើកដំបូង ដើម្បីលើកកម្ពស់និងបង្កើនកិច្ចសហប្រតិបត្តិការប្រឆាំងនឹងចោរសមុទ្រ និងការប្លន់ប្រដាប់អាវិធនៅក្នុងអាស៊ី។  |