សេចក្តីសម្រេចស្តីពីការកំណត់វិស័យអាទិភាពសម្រាប់គម្រោងភាពជាដៃគូរវាងរដ្ឋ និងឯកជន ឆ្នាំ ២០២៥-២០៣៥
នៅក្នុងសេចក្តីសម្រេចនេះ រដ្ឋាភិបាលបានកំណត់វិស័យអាទិភាពសម្រាប់អនុវត្តគម្រោងភាពជាដៃគូរវាងរដ្ឋនិងឯកជន ក្នុងរយៈពេល១០ឆ្នាំ (២០២៥-២០៣៥) រួមមាន៖ វិស័យដឹកជញ្ជូន និងភស្តុភារកម្ម (ផ្លូវថ្នល់និងស្អាន កំពង់ផែ និងភស្តុភារកម្ម) វិស័យថាមពល និងវិស័យសេវាសាធារណៈ (ការផ្គត់ផ្គង់ទឹកស្អាតនិងការគ្រប់គ្រងសំណល់)។ ក្នុងករណីមានការសម្រេចផ្សេងទៀតពីរាជរដ្ឋាភិបាល គម្រោងក្នុងវិស័យដទៃផ្សេងទៀតក៏នឹងអាចដាក់បញ្ជូលក្នុងបញ្ជីគម្រោងអាទិភាពជាដៃគូរវាងនិងឯកជន តាមនីតិវិធីជាធរមាន។
| Last updated | 15 តុលា 2025 |
| Created | 15 តុលា 2025 |
| ឈ្មោះ | សេចក្តីសម្រេចស្តីពីការកំណត់វិស័យអាទិភាពសម្រាប់គម្រោងភាពជាដៃគូរវាងរដ្ឋ និងឯកជន ឆ្នាំ ២០២៥-២០៣៥ |
នៅក្នុងសេចក្តីសម្រេចនេះ រដ្ឋាភិបាលបានកំណត់វិស័យអាទិភាពសម្រាប់អនុវត្តគម្រោងភាពជាដៃគូរវាងរដ្ឋនិងឯកជន ក្នុងរយៈពេល១០ឆ្នាំ (២០២៥-២០៣៥) រួមមាន៖ វិស័យដឹកជញ្ជូន និងភស្តុភារកម្ម (ផ្លូវថ្នល់និងស្អាន កំពង់ផែ និងភស្តុភារកម្ម) វិស័យថាមពល និងវិស័យសេវាសាធារណៈ (ការផ្គត់ផ្គង់ទឹកស្អាតនិងការគ្រប់គ្រងសំណល់)។ ក្នុងករណីមានការសម្រេចផ្សេងទៀតពីរាជរដ្ឋាភិបាល គម្រោងក្នុងវិស័យដទៃផ្សេងទៀតក៏នឹងអាចដាក់បញ្ជូលក្នុងបញ្ជីគម្រោងអាទិភាពជាដៃគូរវាងនិងឯកជន តាមនីតិវិធីជាធរមាន។ |