អនុក្រឹត្យលេខ ៦៩ ស្តីពីការផ្ទេរព្រៃការពារ តំបន់អភិរក្សឈើ តំបន់ព្រៃផ្តល់ផល និងសម្បទានដីសេដ្ឋកិច្ចរវាងក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ និងក្រសួងបរិស្ថាន
អនុក្រឹត្យនេះ គឺដើម្បីផ្ទេរតំបន់ព្រៃការពារ និងអភិរក្សព្រៃឈើ ចំនួន ១៣កន្លែង និងតំបន់ព្រៃផ្តល់ផលចំនួន៥កន្លែង ពីក្រសួងកសិកម្មរុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ ជូនទៅក្រសួងបរិស្ថាន។ តំបន់ព្រៃផ្តល់ផលទាំង៥កន្លែងនោះ នឹងដាក់បញ្ចូលជាតំបន់ការពារនិងអភិរក្សព្រៃឈើ។ ដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ចចំនួន ៧៣កន្លែង នឹងត្រូវផ្ទេរពីក្រសួងបរិស្ថាន ទៅជូនក្រសួងកសិកម្មរុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទផងដែរ។
| Last updated | 2 មិថុនា 2017 |
| Created | 2 មិថុនា 2017 |
| ឈ្មោះ | អនុក្រឹត្យលេខ ៦៩ ស្តីពីការផ្ទេរព្រៃការពារ តំបន់អភិរក្សឈើ តំបន់ព្រៃផ្តល់ផល និងសម្បទានដីសេដ្ឋកិច្ចរវាងក្រសួងកសិកម្ម រុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ និងក្រសួងបរិស្ថាន |
អនុក្រឹត្យនេះ គឺដើម្បីផ្ទេរតំបន់ព្រៃការពារ និងអភិរក្សព្រៃឈើ ចំនួន ១៣កន្លែង និងតំបន់ព្រៃផ្តល់ផលចំនួន៥កន្លែង ពីក្រសួងកសិកម្មរុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទ ជូនទៅក្រសួងបរិស្ថាន។ តំបន់ព្រៃផ្តល់ផលទាំង៥កន្លែងនោះ នឹងដាក់បញ្ចូលជាតំបន់ការពារនិងអភិរក្សព្រៃឈើ។ ដីសម្បទានសេដ្ឋកិច្ចចំនួន ៧៣កន្លែង នឹងត្រូវផ្ទេរពីក្រសួងបរិស្ថាន ទៅជូនក្រសួងកសិកម្មរុក្ខាប្រមាញ់ និងនេសាទផងដែរ។ |