តម្លៃលក់រាយប្រេងឥន្ធនៈនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា [ភាសាខ្មែរ]
សំណុំទិន្នន័យនេះបង្ហាញអំពីតម្លៃលក់រាយប្រេងសាំងធម្មតា និងប្រេងម៉ាស៊ូត គិតជារៀលក្នុងមួយលីត្រ នៅតាមស្ថានីយ៍ឥន្ធនៈទូទាំងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ទិន្នន័យនេះត្រូវបានប្រមូលពីសេចក្តីជូនដំណឹងផ្លូវការរបស់ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ចាប់ពីថ្ងៃទី ៨ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៦។ តម្លៃទាំងអស់ត្រូវបានបង្ហាញជារៀល ដែលជាឯកតារូបិយប័ណ្ណជាតិ ដើម្បីអាចប្រើប្រាស់សម្រាប់វិភាគសេដ្ឋកិច្ចក្នុងស្រុក។ សំណុំទិន្នន័យនេះអាចប្រើសម្រាប់សិក្សាពីនិន្នាការតម្លៃប្រេង ឥទ្ធិពលលើថ្លៃដឹកជញ្ជូន និងការវិភាគទាក់ទងនឹងសេដ្ឋកិច្ច និងថាមពលក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។
| Last updated | 27 មីនា 2026 |
| Created | 27 មីនា 2026 |
| ឈ្មោះ | តម្លៃលក់រាយប្រេងឥន្ធនៈនៅព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា [ភាសាខ្មែរ] |
| ការពិពណ៌នា | សំណុំទិន្នន័យនេះបង្ហាញអំពីតម្លៃលក់រាយប្រេងសាំងធម្មតា និងប្រេងម៉ាស៊ូត គិតជារៀលក្នុងមួយលីត្រ នៅតាមស្ថានីយ៍ឥន្ធនៈទូទាំងព្រះរាជាណាចក្រកម្ពុជា។ ទិន្នន័យនេះត្រូវបានប្រមូលពីសេចក្តីជូនដំណឹងផ្លូវការរបស់ក្រសួងពាណិជ្ជកម្ម ចាប់ពីថ្ងៃទី ៨ ខែមីនា ឆ្នាំ ២០២៦។ តម្លៃទាំងអស់ត្រូវបានបង្ហាញជារៀល ដែលជាឯកតារូបិយប័ណ្ណជាតិ ដើម្បីអាចប្រើប្រាស់សម្រាប់វិភាគសេដ្ឋកិច្ចក្នុងស្រុក។ សំណុំទិន្នន័យនេះអាចប្រើសម្រាប់សិក្សាពីនិន្នាការតម្លៃប្រេង ឥទ្ធិពលលើថ្លៃដឹកជញ្ជូន និងការវិភាគទាក់ទងនឹងសេដ្ឋកិច្ច និងថាមពលក្នុងប្រទេសកម្ពុជា។ |