Webpage capture on the news article of Poipet Union Leader Says Security Forces Deployed as a Threat
Din Puthy, head of the Cambodia Informal Economy Reinforced Association, told VOD on Wednesday that authorities deployed forces around Poipet City, with about 25 security guards patrolling near his house in the city on the Thai border.
Name | Webpage capture on the news article of Poipet Union Leader Says Security Forces Deployed as a Threat |
Din Puthy, head of the Cambodia Informal Economy Reinforced Association, told VOD on Wednesday that authorities deployed forces around Poipet City, with about 25 security guards patrolling near his house in the city on the Thai border. |