Webpage capture on the company profile of PHG International
Established in 1985, PHG is a Sport & Luxury Marketing Agency highly involved with the FIA Formula E Championship since 2013. Their two agencies PHG International & PHG U.K. mainly offer services towards Sponsorship for Teams, Drivers and the Championship on one hand and towards Brand Activation on the other.
| Last updated | August 9, 2022 |
| Created | August 9, 2022 |
| Name | Webpage capture on the company profile of PHG International |
Established in 1985, PHG is a Sport & Luxury Marketing Agency highly involved with the FIA Formula E Championship since 2013. Their two agencies PHG International & PHG U.K. mainly offer services towards Sponsorship for Teams, Drivers and the Championship on one hand and towards Brand Activation on the other. |