The content provided information about Lohak Samnor (Cambodia) Co., Ltd., registration number Co.1036Kh/2007, registered at Department of Business Registration, Ministry of Commerce. The official company address was at # D11, Sangkat Tomnup Teuk, Khan Chamkar Morn, Phnom Penh. On section "Board Resolution" dated back on June 26, 2013, there were one shareholder resigned, Mr. Lim Mean Sok, a representative of Chong Kuong Industry and share transfer took place. In addition, Mr. Lim possesed 1,000 shares. In the meantime, Mr. Bou Sokkim was nominated as a new director to the company. And a change in compnay structure from Privated Limited Company to a Single Members Private Limited Company.
Last updated | April 29, 2016 |
Created | April 29, 2016 |
Name | Business registration: Lohak Samnor (Cambodia) Co., Ltd. |
The content provided information about Lohak Samnor (Cambodia) Co., Ltd., registration number Co.1036Kh/2007, registered at Department of Business Registration, Ministry of Commerce. The official company address was at # D11, Sangkat Tomnup Teuk, Khan Chamkar Morn, Phnom Penh. On section "Board Resolution" dated back on June 26, 2013, there were one shareholder resigned, Mr. Lim Mean Sok, a representative of Chong Kuong Industry and share transfer took place. In addition, Mr. Lim possesed 1,000 shares. In the meantime, Mr. Bou Sokkim was nominated as a new director to the company. And a change in compnay structure from Privated Limited Company to a Single Members Private Limited Company. |