This section provided detail information of Guang Xi Nonferrous Metal Group (Cambodia) Co. Ltd. with its registration number on December 14, 2009. The company registered at Department of Business Registration, Ministry of Commerce. On January 10, 2011, the company changed its address from # 56 Eo & E1, Street 257, Sangkat Boeung Salang, Khan Toul Kork, Phnom Penh to its current official address is at # 132, Street 122, Sangkat Teuk La'ork 1, Khan Toul Kork, Phnom Penh. This company increased capital from 4,000,000,000 Riel to 750,200,000,000 Riel divided into 1,000 shares and 750,200,000 per share. Mr. Zhao Saide was a director to Guang Xi Nondrrous Metal Group (Cambodia) Co., Ltd.
| Created | May 5, 2016 |
| Name | Business registration: Guang Xi Nonferrous Metal Group (Cambodia) Co. Ltd. |
This section provided detail information of Guang Xi Nonferrous Metal Group (Cambodia) Co. Ltd. with its registration number on December 14, 2009. The company registered at Department of Business Registration, Ministry of Commerce. On January 10, 2011, the company changed its address from # 56 Eo & E1, Street 257, Sangkat Boeung Salang, Khan Toul Kork, Phnom Penh to its current official address is at # 132, Street 122, Sangkat Teuk La'ork 1, Khan Toul Kork, Phnom Penh. This company increased capital from 4,000,000,000 Riel to 750,200,000,000 Riel divided into 1,000 shares and 750,200,000 per share. Mr. Zhao Saide was a director to Guang Xi Nondrrous Metal Group (Cambodia) Co., Ltd.  |