Kerry Worldbridge SEZ Breaks GroundAccording to the news published by the Cambodian Construction Association website in 2015 through URL https://www.construction-property.com/kerry-worldbridge-sez-breaks-ground/, 100 million USD Kerry Worldbridge special economic zone was groundbreaking at the start of July expects to eventually create 25,000 jobs on a 63-hectare site 17km south of Phnom Penh.
| Name | Kerry Worldbridge SEZ Breaks Ground |
| Description | According to the news published by the Cambodian Construction Association website in 2015 through URL https://www.construction-property.com/kerry-worldbridge-sez-breaks-ground/, 100 million USD Kerry Worldbridge special economic zone was groundbreaking at the start of July expects to eventually create 25,000 jobs on a 63-hectare site 17km south of Phnom Penh. |