The Ministry of Health's notification on the recovery of 5 cases and no positive cases of COVID-19 virus on December 16, 2020
Results as of 07:00 am on December 17, 2020, 5 cases were recovered (case related to community event 28 November, 64-year-old Cambodian woman, wife of Deputy Director of Prisons Department of the Ministry of Interior) A 25-year-old Cambodian woman and a 7-month-old Cambodian baby boy are the sisters of the driver for the General Director of Prisons, a 23-year-old Cambodian man, an employee of the Bank of China, Monivong Blvd., and a 23-year-old Cambodian man. Pedro shop staff (Sihanoukville Street).
| Last updated | December 17, 2020 |
| Created | December 17, 2020 |
| Name | The Ministry of Health's notification on the recovery of 5 cases and no positive cases of COVID-19 virus on December 16, 2020 |
Results as of 07:00 am on December 17, 2020, 5 cases were recovered (case related to community event 28 November, 64-year-old Cambodian woman, wife of Deputy Director of Prisons Department of the Ministry of Interior) A 25-year-old Cambodian woman and a 7-month-old Cambodian baby boy are the sisters of the driver for the General Director of Prisons, a 23-year-old Cambodian man, an employee of the Bank of China, Monivong Blvd., and a 23-year-old Cambodian man. Pedro shop staff (Sihanoukville Street).  |