The Ministry of Health's notification on 3 new positive cases of COVID-19 in the event of November 3, on November 9, 2020
As of 5:00PM on November 9, 2020, there were 3 new positive cases of COVID-19 (HE. Sous Yara, 47 years old, Cambodian, Member of National Assembly, Mr. Sar Chetra, 68 years old, Cambodian, Deputy Secretary General, Ministry of Agriculture and the 68-year-old Hungarian ambassador for Cambodia and Vietnam is currently being treated at the Khmer-Soviet Friendship Hospital.
| Last updated | November 10, 2020 |
| Created | November 9, 2020 |
| Name | The Ministry of Health's notification on 3 new positive cases of COVID-19 in the event of November 3, on November 9, 2020 |
As of 5:00PM on November 9, 2020, there were 3 new positive cases of COVID-19 (HE. Sous Yara, 47 years old, Cambodian, Member of National Assembly, Mr. Sar Chetra, 68 years old, Cambodian, Deputy Secretary General, Ministry of Agriculture and the 68-year-old Hungarian ambassador for Cambodia and Vietnam is currently being treated at the Khmer-Soviet Friendship Hospital.  |