The Ministry of Health's notification on 1 New COVID-19 positive case and no recovery case on November 7, 2020
As of 7:00 AM on November 08, 2020, there was one positive case of COVID-19 (a 31-year-old Cambodian man who was a personal bodyguard for the Hungarian delegation. His address at Sangkat O'Beak Kaob , Khan Sen Sokh, Phnom Penh). The patient was admitted to the Khmer-Soviet Friendship Hospital in Phnom Penh).
| Last updated | November 8, 2020 |
| Created | November 8, 2020 |
| Name | The Ministry of Health's notification on 1 New COVID-19 positive case and no recovery case on November 7, 2020 |
As of 7:00 AM on November 08, 2020, there was one positive case of COVID-19 (a 31-year-old Cambodian man who was a personal bodyguard for the Hungarian delegation. His address at Sangkat O'Beak Kaob , Khan Sen Sokh, Phnom Penh). The patient was admitted to the Khmer-Soviet Friendship Hospital in Phnom Penh).  |