Sub-decree No. 345 on cutting and reclassifying 2,285.11 hectares from ELC, forest cover in Pursat provinceCutting a total land of 2,285.11 ha in Ansor Kdarm village in Snar Ansar commune of Kra Kor distirct in Pursat province: 646.96 ha from 2002 Forest Cover; 1,221.49 ha from economic land concession of Pheapimex; and 416.66 ha from economic land concession of Ratanak Visal; and Reclassifying 1,370.50 ha as state private land for granting donation of ownership to 470 families, Reserving 914.61 ha as state public land, and Granting rights to 635 private land parcels and 28 public land parcels.
| Name | Sub-decree No. 345 on cutting and reclassifying 2,285.11 hectares from ELC, forest cover in Pursat province |
| Description | Cutting a total land of 2,285.11 ha in Ansor Kdarm village in Snar Ansar commune of Kra Kor distirct in Pursat province: 646.96 ha from 2002 Forest Cover; 1,221.49 ha from economic land concession of Pheapimex; and 416.66 ha from economic land concession of Ratanak Visal; and Reclassifying 1,370.50 ha as state private land for granting donation of ownership to 470 families, Reserving 914.61 ha as state public land, and Granting rights to 635 private land parcels and 28 public land parcels. |