Sub decree No.89 on privatization the 645 hectares of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Samrong Senchey 1 village and Samrong Senchey 2 village, Koun Kriel commune, Samraong district, Oddar Meanchey province645 hectares of permanent preserved forest located in Bansay Reak commune, Samrong district, Oddar Meanchey Province, were privatized for granting as social land concession to military families and police officers to establish Tro Peang Mo Orm Senchey village.
| Name | Sub decree No.89 on privatization the 645 hectares of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Samrong Senchey 1 village and Samrong Senchey 2 village, Koun Kriel commune, Samraong district, Oddar Meanchey province |
| Description | 645 hectares of permanent preserved forest located in Bansay Reak commune, Samrong district, Oddar Meanchey Province, were privatized for granting as social land concession to military families and police officers to establish Tro Peang Mo Orm Senchey village. |