Sub-decree No.47 on downsizing of 8,480.71 hectares in Chhlong district, Kratie province from the preserved land for social land concession purpose to grant the ownership to the residents, and keep a part of the land as private state land, also to give the ownership rights on parcels8,480.71 hectares in Chhlong district, Kratie province was downsized from the preserved land for social land concession purpose to grant the ownership to the residents in the land area of 6,111.41 hectares, and 2,368.30 hectares to keep a part of the land as private state land.
| Last updated | August 24, 2016 |
| Created | August 24, 2016 |
| Name | Sub-decree No.47 on downsizing of 8,480.71 hectares in Chhlong district, Kratie province from the preserved land for social land concession purpose to grant the ownership to the residents, and keep a part of the land as private state land, also to give the ownership rights on parcels |
| Description | 8,480.71 hectares in Chhlong district, Kratie province was downsized from the preserved land for social land concession purpose to grant the ownership to the residents in the land area of 6,111.41 hectares, and 2,368.30 hectares to keep a part of the land as private state land. |