Sub-Decree No.17 on Tax Incentive for SME Who Voluntarily Register for Tax (English)This Sub-Decree aims to put forward the tax incentives of the Royal Government as a contribution to the development of the small and medium-sized enterprises through voluntary registration for tax. Tax incentive stated in this Sub-Decree is applicable only to small and medium-sized enterprises that voluntarily register for tax during the year 2017 and 2018.
| Name | Sub-Decree No.17 on Tax Incentive for SME Who Voluntarily Register for Tax (English) |
| Description | This Sub-Decree aims to put forward the tax incentives of the Royal Government as a contribution to the development of the small and medium-sized enterprises through voluntary registration for tax. Tax incentive stated in this Sub-Decree is applicable only to small and medium-sized enterprises that voluntarily register for tax during the year 2017 and 2018. |