Sub decree No.17 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Sen Teches village located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province582 hectares of permanent preserved forest located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province were privatized for social land concession for military families and police officers to establish Sen Teches village.
| Name | Sub decree No.17 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Sen Teches village located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province |
| Description | 582 hectares of permanent preserved forest located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province were privatized for social land concession for military families and police officers to establish Sen Teches village. |