Sub decree No.16 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Sen Rong Reung village located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province857 hectares of permanent preserved forest located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province were privatized for granting as social land concession to Military families and Police officers to establish 5 villages: Sen Rong Reung 1, Sen Rong Reung 2, Sen Rong Reung 3, Sen Rong Reung 4, and Sen Rong Reung 5.
| Name | Sub decree No.16 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Sen Rong Reung village located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province |
| Description | 857 hectares of permanent preserved forest located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province were privatized for granting as social land concession to Military families and Police officers to establish 5 villages: Sen Rong Reung 1, Sen Rong Reung 2, Sen Rong Reung 3, Sen Rong Reung 4, and Sen Rong Reung 5. |