Sub decree No.15 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Techo Morkot village located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province52.5 hectares of land located in Techo Morkot village, Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province were privatized for granting to the Military families and Police officers.
| Name | Sub decree No.15 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Techo Morkot village located in Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province |
| Description | 52.5 hectares of land located in Techo Morkot village, Teuk Krahom commune, Choam Ksant district, Preah Vihear province were privatized for granting to the Military families and Police officers. |