Sub decree No.88 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Tro Peang Mo Orm Senchey village, Bansay Reak commune, Samrong district, Oddar Meanchey Province250 hectares of permanent preserved forest located in Bansay Reak commune, Samrong district, Oddar Meanchey Province, were privatized for granting as social land concession to military families and police officers to establish Tro Peang Mo Orm Senchey village.
| Name | Sub decree No.88 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Tro Peang Mo Orm Senchey village, Bansay Reak commune, Samrong district, Oddar Meanchey Province |
| Description | 250 hectares of permanent preserved forest located in Bansay Reak commune, Samrong district, Oddar Meanchey Province, were privatized for granting as social land concession to military families and police officers to establish Tro Peang Mo Orm Senchey village. |