Sub-decree No.86 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Sen Monorom 1 and Sen Monorom 2 villages located in Kork Mon commune, Banteay Ampil district, Oddar Meanchey province997 hectares of permanent preserved forest located in Kork Mon commune, Banteay Ampil district, Oddar Meanchey province, were privatized for granting as social land concession to military families and police officers to establish Sen Monorom 1 village and Sen Monorom 2 village.
| Name | Sub-decree No.86 on privatization of permanent preserved forest for social land concession purpose for the establishment of Sen Monorom 1 and Sen Monorom 2 villages located in Kork Mon commune, Banteay Ampil district, Oddar Meanchey province |
| Description | 997 hectares of permanent preserved forest located in Kork Mon commune, Banteay Ampil district, Oddar Meanchey province, were privatized for granting as social land concession to military families and police officers to establish Sen Monorom 1 village and Sen Monorom 2 village. |