Sub-decree No. 78 on the clearing of 21 hectares 35 acres, 52 centi acres of land in village 3, Sangkat 1, Preah Sihanouk city, Preah Sihanouk province from the forest cover 2002 to be reclassified as state private land and granted ownership to Heng Ty
This sub-decree shows the clearing of 21 hectares of land, 35 acres, 52 centi acres (twenty-one hectares, thirty-five acres, fifty-two centi acres) located in Village 3, Sangkat 1, Sihanoukville, Preah Sihanouk Province, from the forest cover in 2002 to be reclassified as state private land. Authorized the ownership of 21 hectares of land, 35 acres, 52 centi acres, located in Village 3, Sangkat 1, Sihanoukville, Preah Sihanouk Province, to Heng Ty.
| Last updated | September 23, 2020 |
| Created | September 23, 2020 |
| Name | Sub-decree No. 78 on the clearing of 21 hectares 35 acres, 52 centi acres of land in village 3, Sangkat 1, Preah Sihanouk city, Preah Sihanouk province from the forest cover 2002 to be reclassified as state private land and granted ownership to Heng Ty |
This sub-decree shows the clearing of 21 hectares of land, 35 acres, 52 centi acres (twenty-one hectares, thirty-five acres, fifty-two centi acres) located in Village 3, Sangkat 1, Sihanoukville, Preah Sihanouk Province, from the forest cover in 2002 to be reclassified as state private land. Authorized the ownership of 21 hectares of land, 35 acres, 52 centi acres, located in Village 3, Sangkat 1, Sihanoukville, Preah Sihanouk Province, to Heng Ty.  |