Sub-Decree No. 74 on Boeung Ta Mok reformation (Boeung Kob Srov) in Phnom Penh issued that referring to the Sub-Decree No. 20 dated 03 February 2016 on the Boeung Ta Mok with a total area of 3239.7 hectares of the state public property in Phnom Penh, reclassifying from the state public property to the state private property. Its Sub-Decree granted ownership to Ky Seng with 26259 square meters of the Boeung Ta Mok at Sangkat Kork Roka, Khan Preaek Pnov, Phnom Penh city.
Name | Sub-Decree No. 74 on Boeung Ta Mok reformation (Boeung Kob Srov) in Phnom Penh |
Sub-Decree No. 74 on Boeung Ta Mok reformation (Boeung Kob Srov) in Phnom Penh issued that referring to the Sub-Decree No. 20 dated 03 February 2016 on the Boeung Ta Mok with a total area of 3239.7 hectares of the state public property in Phnom Penh, reclassifying from the state public property to the state private property. Its Sub-Decree granted ownership to Ky Seng with 26259 square meters of the Boeung Ta Mok at Sangkat Kork Roka, Khan Preaek Pnov, Phnom Penh city. |