Sub-decree No.71 on defining and reclassifying the 2 377 hectares of the sustainable areas located in Sihanouk National Park "Ream" as the state private land
This sub-decree was issued by the Royal Government of Cambodia with the decision to reclassify the 2 377 hectares of sustainable use areas, located in Sihanouk National Park "Ream" at Prey Nob district, Preah Sihanouk city, to state private land and granted to Evergreen Success and Asia Resort Development Co., Ltd for development concession.
| Last updated | July 30, 2020 |
| Created | July 30, 2020 |
| Name | Sub-decree No.71 on defining and reclassifying the 2 377 hectares of the sustainable areas located in Sihanouk National Park "Ream" as the state private land |
This sub-decree was issued by the Royal Government of Cambodia with the decision to reclassify the 2 377 hectares of sustainable use areas, located in Sihanouk National Park "Ream" at Prey Nob district, Preah Sihanouk city, to state private land and granted to Evergreen Success and Asia Resort Development Co., Ltd for development concession. |