Sub-decree no. 56 on the cutting land of 1 hectares 21 ares 61 centi-ares in Stung Hav district, Preah Sihanouk province from the forest cover 2002 to reclassify as state private and grant ownership to citizen
This sub-decree shows the cutting of 1 hectares of 21 acres 61 centi acres of land in Rithy 1 village, Kaev phos commune, Stueng Hav district, Preah Sihanouk province, from the forest cover in 2002, to be reclassified as state private land and provide the land ownership to Sry Thamrong & Thaong Socheata.
| Last updated | September 6, 2023 |
| Created | September 6, 2023 |
| Name | Sub-decree no. 56 on the cutting land of 1 hectares 21 ares 61 centi-ares in Stung Hav district, Preah Sihanouk province from the forest cover 2002 to reclassify as state private and grant ownership to citizen |
This sub-decree shows the cutting of 1 hectares of 21 acres 61 centi acres of land in Rithy 1 village, Kaev phos commune, Stueng Hav district, Preah Sihanouk province, from the forest cover in 2002, to be reclassified as state private land and provide the land ownership to Sry Thamrong & Thaong Socheata.  |