Sub-decree No. 388 on Cutting, Donating and Reserving 40.5255 hectares of ELC in Ratanak Kiri Province.
Cutting 40.5255 ha in Kalay Tarvorng village of Phnom Kok commune in Veunsai district of Ratanak Kiri province from ELC of SK Plantation; Donating 37.1769 ha to 18 families; Reserving 3.3486 ha as state public land; and Granting ownership to 19 private land parcels.
| Name | Sub-decree No. 388 on Cutting, Donating and Reserving 40.5255 hectares of ELC in Ratanak Kiri Province. |
Cutting 40.5255 ha in Kalay Tarvorng village of Phnom Kok commune in Veunsai district of Ratanak Kiri province from ELC of SK Plantation; Donating 37.1769 ha to 18 families; Reserving 3.3486 ha as state public land; and Granting ownership to 19 private land parcels.  |